Otázky pro astronauta dorazily na ISS

Otázky pro astronauta dorazily na ISS

Po náročném výběru se nakonec porota složená z členů projektu „Do kosmu s Krtkem 2018“ sjednotila a 8 vybraných otázek akce „Zeptejte se astronauta“ už dosáhlo svého cíle na ISS! Nezbývá než trpělivě čekat, až se nám vrátí odpovědi, které vám samozřejmě obratem zprostředkujeme. A jaké otázky jsme z velkého množství došlých nakonec vybrali?

  1. Jaký nejnapínavější zážitek jste zažil a jaké jste měl pocity, když jste poprvé startoval? (Lukáš Lizúch, 8 let)
  2. Dostávají astronauti peníze do pokladničky (výplatu) pred startem nebo az po návratu po přistání? (David Urbánek, 6 let)
  3. Mám doma kocoura Flíčka (stejně jako pan Dat ze Star Treku) a zajímalo by mě, zda by bylo možné mít ho na palubě ISS a jestli má i Drew nějakého domácího mazlíčka? (Klára Lenžová, 10 let)
  4. Rozbil jste už něco drahého na ISS? (Lukáš Juřina, 14 let)
  5. Chybí Vám denní světlo? (Pavel Vítovec, 15 let + spolužáci ze ZŠ Masarykova, Klatovy)
  6. Objevil se u někoho nečekaný zdravotní problém? Máte preventivně vyoperované slepé střevo? A byli byste schopni vzájemného lékařského zákroku? (kolektiv MŠ Bohutín v čele s paní učitelkou Štěpánkou Zákouckou)
  7. Musíte na ISS uklízet? (jazyková škola v Seville s panem učitelem Tomášem Kalužou)
  8. Jak se mohu stát i já kosmonautem jakožto student z Česka? Co pro to musím udělat? (Petr Šťastný, 18 let)

Všem účastníkům opravdu moc děkujeme za krásné otázky. Na ty, které se nakonec na ISS nepodívají, se vám v následujících dnech pokusíme přinést odpovědi od předních českých odborníků na kosmonautiku a také od Andrewovy rodiny, určitě se máte na co těšit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *