Americký astronaut Andrew Feustel se narodil 25.8.1965 v americkém státě Pensylvánie. Vyrůstal však v Michiganu, kde odmaturoval a poté také získal titul na vyšší odborné škole (Oakland Community College). Následně v roce 1989 získal bakalářský titul na Purdue University v oboru „Solid Earth Sciences“ (vědy o pevných zeminách), a o dva roky později také doktorát v oboru Geofyzika. V roce 1995 získal Ph.D. v geologických vědách na Queens University v kanadském Ontariu, kde pracoval také jako seismolog.
V roce 2000 byl vybrán jako kandidát pro výcvik astronautů NASA. Po několikaletém výcviku se na svou první misi vydal v roce 2009, dále 2011 a do třetice v roce 2018.
Ke své třetí vesmírné misi odstartoval ve středu 21. března 2018 v 18:44 hodin našeho času. V kabině ruské kosmické lodě Sojuz MS-08 se vydal na půlroční pobyt na Mezinárodní kosmické stanici. Spolu s ním letí ruský kosmonaut Oleg Artemjev (na fotografii úplně dole) a americký astronaut Richard Arnold (uprostřed).
Spolu s Andrewem Feustelem byl v kabině kosmické lodě i druhý český Krteček-astronaut.
V průběhu svého třetího vesmírného letu byl Andrew Feustel členem dvou dlohodobých expedic ISS (Expedice 55 a Expedice 56), po dobu 3 měsíců byl dokonce velitelem orbitální stanice ISS.
Znak expedice 55 symbolizuje propojení všech zemí, jejichž členové se jí zúčastní: Japonsko, Rusko a USA.Toto propojeníí, nutné pro úspěch celé mise, je znázorněno promocí tří spojených kruhů. Barvy kruhů představují energii a sílu nutnou k bezpečnému dopravení lidí na ISS a také provozování ISS. Šest hvězd na černém podkladu (reprezentujícím vesmír) symbolizují šest členů posádky 55. Každá účastnická země má v emblému svoji vlajku. Odhodlání astronautů a všech podpůrčích týmů, nezbytné pro objevování nových věcí a vědeckých poznatků ve vesmíru, je symbolizováno zlatou hvězdou mířící vzhůru.
Expedice 56 má ve znaku holubici nesoucí v zobáku olivovou ratolest, která symbolizuje naději na mír a lásku ve světě. Křídla holubice znázorňují vrozenou lidskou touhu roztáhnout křídla a jít vstříc budoucnosti, stavějíc na moudrosti získané minulými zkušenostmi. Hřbet holubice je pevně zasazen do Země, tak, aby ukázal silnou vazbu mezi lidmi vyslanými do vesmíru a jejich domovskou planetou. Znak expedice 56 pomáhal navrhnout jeden ze synů Andrew Feustela, Aden.
K návratu z Expedice 56 došlo 4.10.2018, kdy se oba astronauti, Andrew i Krteček, v pořádku vrátili v kabině Sojuzu zpět na Zem.
Momentka z fotografování všech kosmonautů, kteří se setkají s Andrewem Feustelem na palubě Mezinárodní kosmické stanice ISS během jeho půlročního letu.
Na fotografii jsou spolu s ním (Andrew je sedící uprostřed) i kolegové z posádky Sojuzu MS-08, ale i posádky Sojuzů MS-07 a MS-09.
Andrew představil na svém twitterovém účtu také svůj nový skafandr.
Kromě oblíbené figurky Krtečka s sebou na ISS Andrew Feustel vzal ještě jeden artefakt spojený s Českou republikou. Jde o kopii kresby s názvem „Měsíční krajina“, kterou v roce 1942 namaloval tehdy čtrnáctiletý Petr Ginz. Tento chlapec byl částečně židovského původu a jeho osud byl zpečetěn na podzim roku 1944 v Osvětimi. Kresba již jednou do vesmíru putovala – na palubu raketoplánu Columbia v roce 2003 ji s sebou vzal izraelský kosmonaut Ilan Ramon. Při návratu však raketoplán shořel v atmosféře a tuto tragédii žádný z členů tehdejší posádky nepřežil. Stalo se tak 1.2.2003 – v den narozeni Petra Ginze. Andrew Feustel se rozhodnul Ramonovu misi dokončit a kresba se tak znovu ocitla ve vesmíru – jako památka na Petra Ginze, oběti holocaustu a Ilana Ramona.
Andrew Feustel je ženatý a má dva syny. Jeho žena Indira má indického tatínka, ten však dlouhou dobu působil v Brně, kde se také setkal se svojí budoucí ženou Alenou, maminkou Indiry Feustel. Indira má díky tomu k České republice velmi vřelý vztah, často ho navštěvuje a absolvovala dokonce několikatýdenní kurz českého jazyka. Povoláním je logopedka.
Ari a Aden Feustelovi, synové Andrewa a Indiry, jsou velkými fanoušky kosmonautiky a všechny mise svého otce pečlivě sledují.